CURUFC предаде пета поредна загуба на Varsity от безмилостния Оксфорд

Какъв Филм Да Се Види?

Ние загубихме. Отново.

В един трогателен следобед в Туикенхам, в който смъртта на всичките 55 сини, загубили живота си в Първата световна война, бяха отбелязани с подходящо четиво и минута мълчание на земята, имаше усещане за история, която не присъства често във Varsity -осветителни тела на ниво.

Навременно напомняне, че много неща са по-важни от спорта настрана, спектакълът, който последва, допълнително затвърди мястото на мача в учебниците по история.

неназован (2)

След като Кеймбридж U21 паднаха до поражение с 36-12 от своите съперници от Оксфорд по-рано следобед, се надяваше, че старшите ще направят по-добра сметка за себе си.

И все пак само след 10 минути, след известен ранен натиск от двете страни, топката намери своя път към Сам Егертън от Оксфорд след удар близо до средата на линията. Експлозивен и невероятен пробег остави Егертън далеч от опонентите си и той откри за Тъмносините в ход, който даде на светлосините ранно напомняне за трудната задача, пред която са изправени.

Джордж Кълън превърна резултата до 7-0 и започна отличен дебют във Варсити от полувремето на Оксфорд.

Отне само пет минути на Кеймбридж да отговори, тъй като мощният Дон Стивънс реализира дузпа от 22-метровата линия на Оксфорд.

Само минути по-късно Кеймбридж се оказа по-назад. Допусна разочароващ дузпа в опасна позиция, те позволиха на Кълън да реализира, довеждайки резултата до 10-3.

Кеймбридж се наложи за кратък период и капитанът на светлосините Хари Пек продължи отбора си с поредица от силни бягания, оказвайки натиск върху защитата на Оксфорд, която беше трудна за проникване.

без име

Стивънс реализира още една дузпа за Кеймбридж по-късно през полувремето, но само с две оставащи минути светлосините бяха подложени на силен натиск от Оксфорд. Топката в крайна сметка си проправи път към Александър Макдоналд, който отбеляза решаващ опит, преди Кълън отново да реализира с последния удар на полувремето. Отборите влязоха на полувремето с резултат 17-6 в полза на Оксфорд, като само едната страна изглеждаше вероятно да направи нещо.

Следобедът на Кеймбридж премина от лош към по-лош в началото на второто полувреме, тъй като техният решаващ плеймейкър и единствен голмайстор, флай наполовина Стивънс, беше разтегнат с опасения, че може да бъде увреждане на връзките на коляното. Вътрешният център, Фрейзър Гилис, се премести на позицията на Стивънс при решаваща промяна, която изглежда не помогна на страната през второто полувреме.

Tom Reeson-Price направи резултата 22-6 с страхотен индивидуален опит, избягвайки два мача в Кеймбридж за гол, докато Кълън не успя да реализира. След това по-малко от пет минути по-късно, в пасаж от игра, който доведе до отстраняването на Джордж Смит от Кеймбридж със сътресение, предната линия на Оксфорд върна Кеймбридж с голяма сила, позволявайки на Иън Уилямс да се опита да комбинира с друго превръщане на Кълън, за да увеличи преднината на Оксфорд до 29 точки до шест.

След 20 минути до края на мача Кеймбридж се мъчеха да се измъкнат от собствената си половина и започнаха да преследват играта по-нататък в опит да спасят малко гордост от предстоящото поражение.

Те започнаха да натискат силно тъмносините и може би са имали повече късмет от фантастичното превключване отдясно наляво, ако Хенри Хюз от Оксфорд не свали Тоби Мей с мача.

Долен колонтитул на статия в Twickenham

Последва отличен натиск в Oxford 22, но по подобен начин на първото полувреме Кеймбридж не успя да го отчете. Здравата задна линия на Оксфорд се оказа непробиваема.

Може би неизбежно Оксфорд се възползва от късното натискане на Кеймбридж, тъй като второто неуловимо бягане от Егертън му позволи да разтовари на Кълън, който се защити много добре, за да осигури още пет точки. След това той превърна резултата до 36-6.

Разгромът беше завършен, тъй като на Гъс Джоунс оставаше малко работа след фантастичен ход на отбора от Оксфорд. Играта се смени бързо от дясно на ляво след продължителен натиск в полувремето на Кеймбридж и Джоунс отбеляза последния опит в играта, преди едно последно преобразуване от Кълън да направи 43-6.

Оксфорд празнува значима победа

Кеймбридж се оказа доблестен при поражение, с тежки захвати до края. В крайна сметка това беше мач, в който те просто не можеха да се състезават срещу много по-добра страна.

Разрушаването с 43-6 от безмилостен отбор от Оксфорд прави пет поредни победи на Varsity за тъмносините и довежда Кеймбридж до най-тежкото им поражение в надпреварата.