Football Cuppers Последен 16 кръг – част 1/2

Какъв Филм Да Се Види?

Миналият уикенд видя завръщането на футбола на Cuppers с 8 колежа, които се присъединиха към 8-те победители от срещите от първия кръг, за да доведат до 46 гола в някои завладяващи срещи. Обръщаме поглед назад към действието, в което три мача бяха решени само с един гол и три мача бяха решени от страховитите наказателни удара.

Даунинг 1:4 Дарвин (0:2 HT)

Даунинг: Матюс, Броуди, Армстронг, О’Конъл, Румън, Чърчър, Кумбс, Лорънс, Лукасик, Бърли, Ингам Подписки: Фитън, Бийти

Голмайстори: О’Конъл

Дарвин: Грифит, Дикинсън, Хоуп, Бенет, Уорал, Хей, Бастос, Уолстенхълм, Грей. Събуди се, Фройденрайх

Голмайстори: Надежда x4

Опитна страна на Дарвин контролираше играта от началото до края, възползвайки се от два сета, за да отнеме играта от Даунинг. Даунинг бяха изчезнали мъжки планини Джо Муркрофт-Моран на централния бек и това означаваше, че обичайната им тактика на подреждане на 10 души на ръба на наказателното поле и прекарване на 90 минути в изчистване на центрове беше подложена на проверка. Те бяха особено податливи на топки в наказателното поле, тъй като Дарвин зареди вратата на Даунинг с хвърляния в стила на Делап от защитника на сините Уолстенхълм, надделявайки над младия отбор на Даунинг и позволявайки на Крис Хоуп да влезе с всичките четири гола. Въпреки късния натиск от Даунинг, който доведе до гол, тактически впечатляващият отбор на Дарвин приключи мача удобно, за да заеме мястото си в следващия кръг у дома на Пембрук.

Дарвин Даунинг

Дарвин използва някои тактики, подобни на Pulis... и с опустошителен ефект!

Христос ’s 4:4 Churchill AET (Churchill победа с 3-1 след дузпи) (2:2 FT, 0:0 HT)

Christ’s: Ден, Браун, Блейк, Кракнел, Диаманте, Рийдс, Мей, Балдок, Хутън, Армстронг, Барон Субс: Дъфи, Форе, Ховингтън

Голмайстори: Армстронг, Мей, Барон, Кракнел

Чърчил: Смит, Уолър, Каммак, Еванс, Дюхерих, Холт, Атуал, Беридж-Дън, Зийте, Уелър Заместници: Уивинг, Тан

Голмайстори: Ролф х2, Каммак, Уелър

Първото полувреме започна с Чърчил, който се опитваше да надгради непобедената си серия през този мандат срещу отбор на Христос, който все още не е спечелил мач. Въпреки това, с някои ключови играчи, които се завръщат за Christ’s и добавянето на капитана на сините в централната халфова линия, те изглеждаха различно облекло за отбора, който Чърчил победи удобно с 4-1 по-рано през сезона. При първоначалните размени играта беше объркана с играта, затънала в халфовата линия. Кристи направиха няколко обещаващи хода предимно по десния им бек, използвайки слаба игра на левия бек на Чърчил. Чърчил прерасна в половината и в петна гледаше да нареди няколко шанса заедно, като Seete се приближи след вкусна размяна с Ролф около наказателното поле. Въпреки това нямаше да има голове в доста мрачното първо полувреме.

Второто полувреме започна ужасно за Чърчил с известна слаба защита, което позволи на мишена на Христос Иън Армстронг отзад да вкара с премерен финал над Смит. По-малко от 5 минути по-късно Christ’s удвоиха преднината си, когато ученикът в защитата позволи на дълъг удар от вратата да бъде насочен право през защитата, когато Джеймс Мей изскочи, за да вкара топката в мрежата с възхитителен чип. Това подтикна към живота Чърчил, който започна да използва някои слабости в защитата на Христос. Водени от своя мършав номер 11 Ролф, който няколко пъти обърна защитата на Христос отвътре и отвън, те създадоха страхотни шансове за Чърчил, които бяха пропиляни с комбинация от ужасно завършване и своенравни финални топки. След 6 минути до края резултатът все още беше 2-0 за Christ's, когато Дюхерих получи топката в напреднала позиция от дясната страна за Чърчил. Бърз стрелец около измъчения ляв бек на Кристс и прилично центриране позволиха на Ролф да прехвърли вратата и да вкара вратата в мрежата. Чърчил се насочи напред в търсене на изравнителен гол и след две минути до края на средата на пътя беше даден свободен удар за Чърчил. Класическата тактика за вкарване на топката в наказателното поле се оказа плодотворна за Чърчил, когато Каммак отбеляза с глава от свободен удар на Уолър. Крайното време дойде с резултат от 2 за бройка.

И двата отбора започнаха продълженията с нахалството на две страни, които вярваха, че имат качеството да спечелят мача, но бяха забравили нивата на фитнес на средностатистическия играч от колежа, които биха накарали Люк Шоу да изглежда като Мо Фара. След около 10 минути едно от многото лоши изчиствания от левия бек на Чърчил падна направо към капитана на Христос Барон, който се заби вкъщи. Чърчил намери невероятен дух, за да отвърне бързо, изравнявайки, когато Ролф контролираше центриране на Дюхерих, за да завърши умно в наказателното поле. Тъй като играчите се бореха със схващания по целия терен, през второто полувреме продълженията отбелязаха още два гола, след като мачът премина към дузпи. Натискът от дузпи във второто най-старо състезание за купа в света се оказа твърде голям за 3-ма от 4-те играчи на Христос, когато Чърчил отбеляза първите си 3 дузпи, за да вземе мача с 3-1. Те продължават да се изправят срещу Тринити Хол като гост в четвъртфиналите.

Исус 1:0 Сидни Съсекс AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Сидни Съсекс: Хирш, Дийли, Мейкингс, Брадли, Коул, Тийл Райда, Грейлинг, Махън, Дейвис, Хюгил Подписки: Самънс, Езра, Фодърби

Исус: Ибърн, Питърсън, Крауфорд, Торли, Робинсън, Емертън, Мюлерц, О’Лафлин, Ашмид, Андерсън, Пърсел Подписки: Корой, Майер, Кичинг

Голмайстори: Коройе

Двубоят между Сидни Съсекс от 4-та Дивизия и титулярите на Купърс Исус почти предизвика шока от кръга с много упорита афера пред голяма тълпа. Макар и аутсайдер, Сидни работеше неуморно, като постоянно подлагаше Исус под натиск, въпреки че отборът на домакините се възползваше от голямото владение. Действащите шампиони от Купърс изглеждаха готини и събрани, най-вече поради огромното присъствие на Джак Торли, новият студент на Джизъса и бивш централен бек на Англия U-18. Исус започна да позволява на натиска им да покаже и 3 отлични спасявания късно от вратаря на Сидни Хирш бяха необходими, за да се гарантира, че мачът влезе в продълженията, след като завърши без голове. Продълженията се оказаха изключително тежки и за двата отбора, като играчите от двете страни се поддадоха на крампи. Беше оставено на момчето от плаката на Джизъса Марк Коройе, който беше на скамейката през първото полувреме, да се възползва. Със сравнително свежите си крака той прокара топката през някои уморени предизвикателства на Сидни, преди егоистично да игнорира квадратната топка към открит човек и да прокара топката покрай нападащия вратар на Сидни за около 10 минути до края. Уморено влизане на защитник на Сидни означаваше, че той получи втория си жълт в последните минути, тъй като голът на Исус остана необезпокояван до последния съдийски сигнал. Сидни трябва да се държи с гордост, избутвайки Исус до ръба, въпреки че е далеч от дома и е силно превъзхождан от феновете. В друг ден можеше да е различна история, но Джесуан продължават напред, като се стремят да стигнат до финала на Купърс за трета поредна година с домакинско равенство срещу Робинсън на четвъртфиналите.

Марк Коройе

Марк обича головете.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Пембрук: Уебър, Битълстоун, Реланд, Хъдсън, Мелър, Харис, Карол, Ожие, Олдфийлд, Нилсен, Пистоя Замени: Макмълън, Беренсън-Барос, Уагхорн

Голмайстори: Харис, Ожие, Пистоя, Нилсен (2), Карол (п)

Тринити: Какутас, Дунгей, Келе, Алберман, Леман, Парк, Наги, Броксъм, Стив, Боулби, Апел Подписки: Кершоу

Голмайстори: Грейт (3), Боулби, Апел

Точно като ранно издание на Windows 95, този сблъсък на върха на масата (Томпкинс) изисква 11 рестартиране за 90 минути. Играта съдържаше толкова много драма, че за да се избегне разтягането на този доклад до прекомерна дължина е необходимо определено ниво на краткост.

Ударен удар, гол, корнер, гол, гол, гол, свободен удар, гол, полувреме. Гол, гол, гол, световен, гол, пк, гол.

Мачът завърши с тържества и сълзи и още два гола, отколкото през цялата кариера на Емил Хескис.

Мачът ще бъде запомнен със страхотно представяне от Джей Си на Пембрук, зашеметяващ хеттрик от Роби Наги и с това, че Джонатан Дунгей потвърди статута си на най-малко популярния човек в Тринити.

Пембрук продължава, за да се надяваме да създаде още един голфест при гостуване на Дарвин на четвъртфиналите.

Корпус Кристи 2:2 AET Тринити Хол (Тринити Хол победи 6-5 след дузпи) (2:2 FT, 2:1 HT)

Корпус Кристи: Казизи, Майнцер, Сарфас, Чо, Патън, Крауфорд, Елууд, Конгдън, Канг, Макензи, Уорсфолд

Голмайстори: Макензи, Уорсфолд

Тринити Хол: Боуен, Ето, Енгъл, Хендс, Майърс, Ли, Уилет, Евънс, Бъртън, Джоунс, Прайс Подписки: Фелоуз, Дарамола

Голмайстори: Енгъл, Дарамола

Това беше много състезателен мач, като цяло се игра в добро настроение. Minnows Corpus повече от изравни своите опоненти от дивизия 1 през пълните 120 минути, а цялата защита показа впечатляваща игра под значителен натиск на моменти. Мародерският Роб Крауфорд беше изключителен редом до останалата част от халфовата линия, която включваше безсмисления Марк Елууд и сръчния Джак Конгдън, който правеше всичко възможно, за да помогне на Корпус Кристи да се вкопчи в мечтата си за Купърс. В крайна сметка Корпус можеше да се смята за нещастни, че не победиха с откровено изумително офсайд извикване, изключващо гол през последните 10 минути, докато все още водеха 2-1. Списъкът с други пропуснати шансове обаче предполага, че не само късметът е бил решаващ; заслугата трябва да бъде на Тит Хол, който поддържаше напрежението и остана спокоен, като в крайна сметка издърпа нивото. Мач, който се решава с дузпи, винаги е тежък за губещите и никой не искаше да види отбора да излезе по този начин, освен Тит Хол, който продължава да играе с Чърчил у дома на четвъртфиналите.