Няма победа за Exe в Purple Rain

Какъв Филм Да Се Види?

Ръгби героите на Ексетър паднаха на полуфиналното препятствие снощи, тъй като се поддадоха на отбор от Дърам, който сега очаква с нетърпение третия си финал в шампионата на BUCS от три години.

Упоритата игра между двете ръгби мощи завърши 36-20 за Дърам на мрачен и дъждовен Дърам Сити Граунд.

City Mill се надяваше на малко повече от фотографа

Това означава, че момчетата в лилаво ще отидат в Twickenham след две седмици, за да спечелят шампионата на BUCS по ръгби за втори път от три години.

1-ви XV на Ексетър пътува до Дърам в приповдигнато настроение, след като преодоля старите врагове Лафборо с 50-31 у дома миналата сряда.

Но нещата не започнаха добре за нашите момчета, тъй като те допуснаха опит в рамките на четири минути след началото на мача. Втори опит две минути по-късно доведе до загуба на Ексетър с 14-0, преди да успеят да си поемат дъх.

Като изключим една дузпа, изминаха 30 минути от началото на играта, преди Ексетър да сложи някакви значими точки на дъската, а полувремето дойде при резултат 31-10.

Ексетър се надигна след полувремето, което изяде преднината на Дърам, когато и двете страни видяха, че мъже грешат закопчани. Ексетър № 8 Фрейзър Башфорд направи опит, като се разби през няколко играчи на Дърам, за да вкара под гредите. Крайният защитник Ali Chrisholm постави повече точки на дъската чрез магическата си обувка.

Това обаче не беше достатъчно, тъй като Дърам издържа през напрегнатите последни десет минути. Въпреки най-добрите усилия на Ексетър, домакините успяха да убият играта, като оставиха своя капитан за последен опит.

Дърам вече ще играе с Кардиф Мет на финала в дома на ръгбито.